Usługi

 

NAPRAWA USZKODZEŃ PUNKTOWYCH, NAPRAWA USZKODZEŃ PODŁUŻNYCH, NAWIERCANIE I KLEJENIE PĘKNIĘĆ

Bezpłatna informacja i porada w zakresie naprawy szyb !

Szkło może być uszkodzone na kilka sposobów. Na szybie od naprężeń i uderzeń mogą pokazać się „pajączki”, „gwiazdki”, „rysy”, czy „półksiężyce”. Każde z nich, nawet jeśli nie jest duże, potrafi utrudnić kierowcy prowadzenie auta. W słoneczne dni taki ubytek rozprasza promienie słoneczne, oślepiając kierowcę.

Pamiętajmy, że w przypadku uszkodzenia przedniej szyby samochód nie przejdzie przeglądu technicznego. Nic dziwnego – jazda z takim uszkodzeniem może być niebezpieczna. Znane są przypadki, gdy z powodu pękniętej szyby poduszki powietrzne nie działają jak należy. Poza tym wtedy karoseria jest mniej sztywna, co może być niebezpieczne w czasie wypadku.

W naszym warsztacie usuniemy większość ubytków bez konieczności kosztownej wymiany całej szyby. Są jednak pewne warunki. Po pierwsze uszkodzenie nie może znajdować się w bezpośrednim polu widzenia kierowcy i nie może być zbyt stare. Odprysk nie może mieć więcej niż 5-20 mm średnicy, a pęknięcie nie powinno być dłuższe niż 5-20 cm.

-Naprawa nie będzie możliwa także wówczas, gdy pęknięcie kończy się na krawędzi szyby lub pod uszczelką. Wówczas pozostaje tylko wymiana szyby na nową.

Fachowcy nie polecają naprawy zniszczonych i porysowanych szyb, które mają wiele uszkodzeń. Co istotne, usuwa się tylko odpryski po zewnętrznej stronie szyby.

Naprawa – tzw. klejenie – wygląda następująco.

Najpierw przy pomocy specjalnego urządzenia z ubytku usuwa się powietrze. Następnie uszkodzenie wypełnia się żywicą syntetyczną, którą się utwardza promieniami UV. Zazwyczaj nie trwa to dłużej niż godzinę.

Naprawa przywraca szybie 95-100 proc. wytrzymałości w uszkodzonym miejscu. Co ważne, w odróżnieniu od wymiany – listwy i klipsy pozostają na swoich fabrycznych miejscach.

Nie bez znaczenia jest także różnica w cenie. Podczas gdy za nową, czołową szybę do popularnego modelu samochodu trzeba zapłacić ok. 500-700 zł, regeneracja nie powinna być droższa niż 50-150 zł. Cena zależy od wielkości uszkodzenia i czasu, jaki trzeba poświęcić na jego usunięcie.

Specjalizacja: samochody osobowe, dostawcze, ciężarowe, autobusy, specjalistyczne (naprawa także u klienta, dojazd dodatkowo płatny)

  • Wykonujemy naprawę również w Twojej firmie, Twoim domu w czasie dogodnym dla Ciebie.
  • Naprawa szyby, w zależności od uszkodzenia zajmuje około 20 – 40 minut.
  • Przednia szyba po wykonaniu naprawy będzie w 95-100% wytrzymała, tak jak przed jej uszkodzeniem.
  • Naprawa uszkodzenia pozwoli sporo zaoszczędzić na wydatkach związanych z wymianą szyby przedniej.
  • Naprawienie uszkodzenia poprawi bezpieczeństwo i wygląd Twojego samochodu.
  • Naprawy wykonane przez nas w systemie GlasWeld USA zapobiegają odebraniu dowodu rejestracyjnego i umożliwiają przejście przeglądu okresowego.ZAPRASZAMYa